Mahmut Tolon

mahmut tolon population evolution articles books kitaplar makaleler

Senfoni, Akhisar, Habercilik


Bravo ASO!  Şef Cemil Güncer yönetimindeki Kenan Gökkaya koordinasyonundaki Anadolu Senfoni Orkestrası inanılmaz bir hizmet sunuyor. Tenör Lütfi Tuna yavaştan bizim süperstarımız olma yolunda. Kenan Gökkaya ayni zamanda Korno çalıyor.

Dün muhteşem bir konser oldu Tepemezar’da. Tekrar bekleriz. Bu fikir 5 yıl devam etsin ülkedeki müzik anlayışı hamle yapar diye inanıyorum. O zaman üstümüze düşen görev olabildiğince destek olmak.

Tabii böyle bir orkestranın bir yerden bir yere gitmesi dedikodusuz olmaz. Bir dahaki turnelerinden birine hayran olarak katılacağım umuyorum. O zaman size”Lütfi Tuna evde eşine gerçekten “Hanım bir bardak su getir diyebiliyor mu? “ “ kaynanadan korkuyor mu? “ Türü detayları da yazarım. Biraz paparazilik olmadan olmaz.

Bu arada bir köye giden ASO ‘nun cami hoperlöründen anons edilmesini bir muhtar engellemiş diye bile duydum. Herhalde gerçek değildir. Bir yanlış anlaşılmadır. Eğer gerçekse neden “Hoşaf tan anlamak” veya anlamamak deyimi nasıl oluşmuş belki daha iyi anlarız. Herhalde yanlış anlaşılmadır.

İnsanlık hali. Bu arada ben konseri canlı izleyemedim,Urla’daydım. Ertesi sabah erkenden açtım akhisarhaber.com u ve videosunu izledim. Bravo Kenan Molla’ya genelde bu tür yerel gastelerin sahipleri gibi başyazarlık ney de yapmıyor ama “habercilik!” yapıyor. Almanya’da olan Akhisarlı bile Senfoni konserini izleyebiliyor birkaç saat sonra. Bu hizmet sayesinde de dörtbin tık alıyor günde birçok ulusal gazete sitesinden daha fazla.  Buraya çiftlik molası ve şahane konser için bakınız.

Advertisements

May 3, 2012 - Posted by | tolon çiftliği tolon orchard

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: