Mahmut Tolon

mahmut tolon population evolution articles books kitaplar makaleler

Urla Vapuru ve Tuvaletler


 

 

Vapur iskelesi Pier ile Migros arasına sıkış tepiş yapıldı sonra Mayıs ayında seferler başlayacak dendi. Sonra bayram sonrası. Sonunda başladılar. Bana sorarsanız Vapur iskelesi için seçilen yer çok doğru değil. Er veya geç taşınacaktır o daracık yerden. O iskele de barınağın belediyenin istifadesine sunulacaktır.

 

Bir kere araç park yeri yok İzmir’e gidecekler için. Günübirlik İzmir’den gelecekler için ise tuvalet yok. En yakın halka açık tuvaletler İskele camiinde.   Sahildeki esnaf ise ya tuvaletlerini paralı hale getirecek, müşterileri haricinde ya da girenleri önleme durumunda kalacak.   Ki son derece sevimsiz bir ilk izlenim Urla’ya gelenler için.

 

Halbuki güzel binaları olan Balıkçı kooperatifinin balıkçı kantoru yapılan yerin yanına iki portatif tuvalet koyabilir belediye. Urla Enginar festivali, Pazar Yeri Şehir Cemberi yazıma da ilave edeyim: tasarlanan araç park yerlerine de tuvalet koymak gerek.

 

Esas iki daha uygun yer var İskele için, şu an kapalı olan Cumhur Kaptanın mekanı ve   en uygunu ise kanaatimce Karantina adasın giden yolun doğu tarafı . İnsanlar Bay Balıkçın veya Kocasahil- Kumdenizi park yerlerine araçlarını park edebilirler. Biraz kum vapur için güzergah açmak için örneğin mavnalarla Güzelbahçe sahiline taşınabilir ve bu da Kumsahili’ndeki plajın bir kısmına yüzme amaçlı girilmesi için bir alan da açarak plajın kalitesini arttırır. Hem de İzmir Urla adası yol vapur için epeyce kısalır.

 

Biliyorsunuz jeologların çalışmaları ile ada yolunun altına daha fazla köprüler açılması gereğini ortaya koydu.   Biraz da dost kazanmak için bir cümle yazayım da en azından “çok düşman, çok onur” Alman Atasözünün gerçek olup olmadığını deneme şansım olsun: bu tür kararlarda araştırmalardan faydalanmak iyidir. Tüm kararları bu ve benzeri araştırma yapanlara bırakmak ise yöneticilik değildir. Sadece bilimsel yaklaşıma kalsa memur bilim insanları 2374 yılına kadar araştırma planlarlar kendi zaviyeleri ve gereksinimleri ve egoları gereği. Yöneticilik ise olan durumdan vazife çıkartmak, şu anki bilimin göstereceği istikamette karar verebilmektir.

 

 

Advertisements

July 15, 2017 - Posted by | Makaleler / Articles

2 Comments »

 1. Mahmuçuğum, Ur’anın tuvalet işlerini artık Anaxagoras’a bırak da, daha ciddi şeyler konuşalım!Bak şu yürüyüş işleri nereye vardı: 

  Like

  Comment by umur daybelge | July 15, 2017 | Reply

 2. Değerli takipçiniz Umur Daybelge’nin önem verdiğimiz yorumlarını yazılarını İnt.
  yanlış yazı dizilimi yüzünden tam olarak okuyamıyoruz, bunu doğru olarak, düzelterek
  yayınlamak mümkün olurmu aceba ? Teşekkürler..

  Like

  Comment by Deniz Barbaros Şarman | July 15, 2017 | Reply


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: